Szkoła Podstawowa
im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie

Dzień Biblioteki 2021

18 listopada 2021,

Dzień Biblioteki to okazja do wspólnej zabawy, do spotkania się w bibliotece. Podczas przerw panował w niej „duży ruch”. Dzieci i młodzież chętnie tam zaglądali. Czekały na nich piękne cytaty, mówiące o wartości książek, radości płynącej z czytania. Ponadto można było wylosować zagadki i poczęstować się cukierkami. A co działo się w klasach?... wiele ciekawych rzeczy

Dzieci z klas I – III na serduszkach wypisały przepiękne życzenia dla biblioteki. Układały również puzzle, aby odkryć tytuły i autorów znanych polskich baśni i legend. Ich starsi koledzy i koleżanki z klas IV – VI układali hasło lub wierszyk promujący bibliotekę i czytanie oraz tworzyli krzyżówkę do haseł: książka (IV), biblioteka (V), czytanie (VI). Młodzież klas VII – VIII wykonała plakaty do haseł: Książka to wielka przygoda… (VII); Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka (VIII). Ponadto siódmoklasiści dopisali zakończenia zdań dotyczące książek, biblioteki i czytania. Natomiast ósmoklasiści wypisali powody, dla których warto czytać.

Uczniowie wykazali się znakomitymi pomysłami i poczuciem humoru – cóż więcej potrzeba? Wszystko musiało się udać!!! W podziękowaniu każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz cukierki. Zdjęcia z przebiegu imprezy znajdują się na szkolnym fb – zapraszamy do oglądania!!

1

ZSP w Rzgowie

Plac Stuczyńskich 5
62-586 Rzgów
tel: 63 241-99-71
e-mail: sprzgow@interia.pl

Mapa dojazdu

Partnerzy

 
 
ogo-ministerstwa-edukacji-i-nauki      

 

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.